راهنمای خرید پرده پذیرایی - پرده اول

نکاتی راجع به انتخاب پرده پذیرایی - پرده اول


راهنمای خرید پرده پذیرایی | پرده اول

همانطور که می دانید، جذابیت دکوراسیون داخلی منازل با انتخاب وسایل زیبا شکل می گیرد. درواقع هر چه شما انتخاب های هوشمندانه تری در مورد وسایل و عناصر مختلف دکوراسیون داشته باشید، در نهایت نتیجه کار زیباتر و جذابتر خواهد بود.
طراحی اتاق پذیرایی از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا اولین جایی از منزل شما است که میهمانان با آن روبر می شوند و در واقع نشانگر سلیقه شما است. پس توجه به نکات مختلف در طراحی این بخش ازخانه بسیار مهم است.
یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن دقت کرد، پرده پذیرایی می باشد. پرده روح بخش سالن پذیرایی است. پس باید به آن توجه ویژه نمایید و در انتخاب آن نهایت سلیقه را به خرج بدهید.
در این مقاله قصد داریم به بررسی راهنمای خرید پرده پذیرایی بپردازیم.

جهت مطالعه محتوای پیش رو با ما همراه باشید.

مختصری از انتخاب پرده پذیرایی

یکی از المان هایی که تاثیر زیادی در زیبایی خانه ها دارند، پرده ها هستند.
زیرا قسمت زیادی از دیوار خانه را به صورت عمودی در بر می گیرند. هر چه پرده ای که برای پذیرایی انتخاب می کنید با رعابت اصول و قواعد بیشتری خریداری شده باشد، فضای دلنشین تری را برای خانه شما فراهم می کند.

 اما در انتخاب پرده پذیرایی باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید. به همین جهت تنها فاکتور شما برای خرید پرده پذیرایی نباید زیبایی آن نباشد. و علاوه بر آن جنس پرده، ابعاد آن و رنگ و طرح و موارد مختلف این چنینی هم باید رعایت شوند تا در نهایت پرده شما بهترین گزینه ممکن برای دکوراسیون پذیرایی شما باشد.

 وقتی سبک مشخصی برای خانه خود انتخاب کردید باید به سراغ خرید پرده بروید و در عین حال متراژ خانه را نیز در نظر داشته باشید. اگر خانه شما خیلی کوچک باشد می توانید برای بزرگتر نشان دادن فضا و دلباز تر نشان دادن آن از پرده های رنگ روشن استفاده کنید و یا از پرده های حریر که هم رنگ دیوار خانه شما باشند، استفاده کنید تا فضا بزرگتر نشان داده شود.

با انتخاب این نوع پرده هم هزینه زیادی را تقبل نمی کنید و هم خانه شما شیک تر و بزرگ تر نشان داده می شود. در عین حال اگر پرده شما نورگیر باشد می توانید به راحتی از نورگیری پنجره استفاده کنید. زیرا به طور کلی هر چه نور در یک فضا بیشتر باشد و رنگ ‌های روشن بیشتری در آن وجود داشته باشد فضا بزرگتر نشان داده می شود.

راهنمای خرید پرده پذیرایی - پرده اول
پرده اول بهترین مرکز فروش پرده پذیرایی با قیمت مناسب در تهران با بیش از 30 سال سابقه

نکات دیگر درباره خرید پرده پذیرایی

نکته دیگری که باید برای خرید پرده پذیرایی در نظر داشته باشید، توجه به سقف خانه می باشد. اگر سقف خانه شما کوتاه باشد، بهتر است از والان و پرده های پر نقش و نگار استفاده نکنید. و در عوض از یک قاب چوبی ساده برای چوب پرده و قسمت بالایی پرده خود استفاده کنید، زیرا هم خیلی شیک تر به نظر می رسد و هم سقف را بلند تر نشان می‌ دهد.

 نکته دیگری که می توانید در انتخاب پرده ها مد نظر داشته باشید، این است که حتی اگر پنجره شما به صورت تمام قد ارتفاع دیوار را فرا نگرفته باشد. شما می توانید برای خرید پرده از یک مدل سرتاسری از بالا تا پایین به صورت عمودی استفاده کنید. چون خطای دید در مخاطب باعث می شود که سقف شما را بلند تر ببیند و این در زیباتر به نظر رسیدن فضای خانه شما تاثیر گذار است.

 اگر خانه شما دارای پنجره های متعددی است به فاصله پنجره ها دقت کنید. و اگر فاصله پنجره ها کم بود از پرده یکدست استفاده کنید و اگر فاصله زیاد بود می توانید از دو یا چند پرده روی ضلع دیوار استفاده کنید. و بهتر است برای پر کردن فضای بین این پرده ها از تابلو یا وسایل دکوری متناسب با سبک خانه استفاده کنید.

برای خانه های کوچک انتخاب پرده های مخملی یا ضخیم و رنگ تیره اصلا گزینه مناسبی نیست و همچنین پرده های گلدار هم نمی تواند گزینه خوبی برای خانه های کوچک باشد و هرچه پرده ساده تر و روشن تر باشد شیک تر است.

توجه به جنس پرده پذیرایی

یکی از نکات مهم در انتخاب پرده پذیرایی، جنس آن می باشد. جنس پرده پذیرایی را می توانید با توجه به منطقه ای که در آن زندگی می کنید انتخاب کنید. مثلاً برای مناطق گرم تر انتخاب پرده های نازک و در مناطقی که سرد هستند جنس ضخیم تر مناسب است.
همچنین نوع دکوراسیون شما در انتخاب جنس تاثیر گذار است.

در ادامه به جنس انواع پرده پذیرایی اشاره می کنیم:

 1. پرده ابریشم: اگر دکور پذیرایی شما کلاسیک است به شما پرده با جنس ابریشم را پیشنهاد می کنیم. این مدل پرده جنس نازکی دارد که باعث عبور نور از آن می شود و شما می توانید در کنار فضایی رسمی از نور دلنشین آفتاب نیز بهره مند شوید.
 2. پرده پنبه: پرده های پنبه ای تقریباً برای همه نوع مدل پذیرایی کاربرد دارد و به علت جنس خوب و شستشوی آسان بسیار پر طرفدار هستند
 3. پرده کتان: این مدل پرده گزینه مناسبی برای پذیرایی های کژوال است.
 4. پرده مخمل: این پرده منحصراً مناسب پذیرایی های رسمی است.
 5. پرده حریر: پرده حریر معمولاً در اکثر پذیرایی ها مشاهده می شود که قابلیت عبور نور را داشته و فضای دلنشینی را ایجاد می کند.

اندازه و ابعاد پرده پذیرایی

پرده ای که برای نصب به پنجره پذیرایی آماده کرده اید، بهتر است عرضی بیشتر از عرض پنجره داشته باشد.
همچنین در رابطه با طول پرده بهتر است طول پرده پذیرایی بلند و تا روی زمین باشد. پرده های کوتاه برای پذیرایی مناسب نیستند.
انتخاب مدل های مختلف چین پرده در زیبایی آن تاثیر گذار است. که بهتر است متناسب با دکور منزل انتخاب شود.

در ادامه به چند نمونه چین پرده می پردازیم:

 1. چین منگنه ای: این مدل سازگار با دکور مدرن و سنتی است.
 2. چین موج دار: این مدل چین مناسب پذیرایی های مدرن است و معمولاً از پرده های سبک مثل حریر و پنبه استفاده می شود.
 3. چین فشرده: در پذیرایی های غیر رسمی مناسب است و به علت پرچین بودن پارچه های سبک برای آن مناسب است.
 4. چین جامی: این مدل چین مناسب پذیرایی های کلاسیک است و با پارچه های مخمل یا ابریشم زیباتر می شود.
 5. چین پانچ: این مدل چین که امروزه زیاد استفاده می شود در پذیرایی های مدرن قابل استفاده است.

سایر موارد مهم انتخاب پرده مناسب پذیرایی

در این قسمت قصد داریم چند نکته کاربردی در انتخاب پرده برای شما بازگو کنیم:

 1. پرده والان دار یا بدون والان
 2. روز را برای خرید پرده انتخاب کنید.
 3. توجه به دیوار میان پنجره ها
 4. انتخاب آستری مناسب پرده
 5. از رنگ های محیط استفاده کنید.
 6. انتخاب پرده متناسب با دکوراسیون
 7. توجه به نقطه عطف پذیرایی
راهنمای خرید پرده پذیرایی - پرده اول
بهترین مرکز خرید پرده پذیرایی با قیمت مناسب در تهران – پرده اول

پیشنهاد ما به شما عزیزان

همانطور که گفته شد، یکی از مهمترین مواردی که باید در دکوراسیون منزل به آن دقت کرد پرده پذیرایی است. در واقع پرده روح بخش سالن پذیرایی شما و همچنین دکوراسیون اتاق نشیمن است. پس باید به آن توجه ویژه نمایید و در انتخاب آن نهایت سلیقه را به خرج بدهید.

پرده اول یکی از بهترین مراکز خرید پرده پذیرایی در می باشد.
این فروشگاه انواع پرده ها را در طرح های متنوع و شیک تولید نموده و با قیمت مقرون به صرفه به شما سروران ارائه می دهد.

همچنین این فروشگاه با بیش از 30 سال سابقه در زمینه طراحی، دوخت و نصب پرده و ارائه خدمات دکوراسیون داخلی به عنوان یکی از قدیمی ترین و بهترین مراکز تخصصی فروش پرده در غرب تهران مشغول به فعالیت می باشد.
برای اطلاع از شرایط اقساطی این فروشگاه و قیمت های استثنائی آن می توانید با ما در ارتباط باشید.

از همراهی همیشگی شما سروران گرامی سپاس گزاریم
تحریریه پرده اول

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم

جهت دریافت مشاوره و ارسال کاتالوگ رایگان با ما در تماس باشید

آدرس و اطلاعات تماس فروشگاه پرده اول

02144498031

09915180831

تهران – میدان پونک – مرکز تجاری بوستان – واحد 709 اداری

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 7 =