نحوه اندازه گیری پرده زبرا | پرده اول

جهت نحوه اندازه گیری دقیق پرده زبرا با پرده اول تماس بگیرید


نحوه اندازه گیری پرده زبرا | پرده اول

اندازه گیری درست پنجره برای نصب همه نوع پرده علی الخصوص پرده زبرا بسیار مهم و کلیدی است. عدم اندازه گیری اصولی می تواند به بِلا استفاده شدن پرده می انجامد و این موضوع در مورد پرده زبرا اهمیت بیشتری پیدا می کند.
در این مقاله با نحوه اندازه گیری پرده زبرا آشنا شده و به تمام نکات کلیدی می پردازیم. ابتدا باید گفت پرده زبرا یکی از جدیدترین نوع پرده ها است که به صورت سایه و روشن دیده می شود.

لطفاً جهت مطالعه مقاله ذیل، دقایقی با ما همراه باشید

مزایای زیاد این پارچه‌ها از جمله نصب راحت، طول عمر بالا، قیمت مناسب و ظاهر مدرن و شیک آن باعث شده که امروزه مورد توجه بیشتری قرار گیرند. آشنایی با نحوه اندازه گیری پرده باعث می شود هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی شود.
ابتدا باید مشخص شود که پرده به صورت روکار و بیرون از قاب پنجره نصب می شود یا تمایل دارید به صورت توکار و در داخل قاب پنجره قرار گیرد. روش اندازه گیری برای این دو مدل متفاوت است که هر دو مورد را بررسی می کنیم:

نصب پرده زبرا به صورت توکار

قبل از اینکه نحوه اندازه گیری پرده زبرا به صورت توکار را توضیح دهیم، باید موارد زیر را رعایت کنید. توجه به این نکات می تواند روند اندازه گیری را درست تر پیش ببرد:

  1. مدل باز شدن پنجره که به سمت بیرون باشد و یا داخل بسیار مهم است. اگر پنجره به سمت داخل باز شود، ممکن است پرده مانع این امر شده و نتوانید پنجره را به صورت کامل باز کنید مگر اینکه پرده به صورت کامل به سمت بالا کشیده شود.
  2. محل قرار گرفتن دستگیره پنجره نیز مهم است که باید دقت کنید تا پرده به دستگیره گیر نکند. چون می تواند باعث پاره شدن و یا آسیب رسیدن به پرده شود.
  3. جهت جایگیری زنجیر بازشوی پرده را نیز باید در نظر بگیرید و بهترین قسمت و در دسترس ترین و راحت ترین محل را انتخاب کنید.
  4. در این روش باید پایه به قسمت بالای پنجره وصل شود، بنابراین در مورد استحکام و مقاومت این قسمت از پنجره برای انجام سوراخ‌کاری و نیز پیچ کردن پایه های نگهدارنده دقت کنید.
نحوه اندازه گیری پرده زبرا | پرده اول
مراحل آموزش نصب پرده زبرا توکار _ پرده اول

حال مراحل زیر را برای نحوه اندازه گیری پرده زبرا انجام دهید

برای اندازه گیری عرض پرده باید سه قسمت از بالا، پایین و وسط پنجره را مشخص و اندازه بگیرید. به هیچ عنوان از متر پارچه ای استفاده نکنید، چون اندازه ها دقیق نخواهد بود.
این اندازه ها را یادداشت کرده و کمترین مقدار را مشخص کنید. از این مقدار نیز یک سانتی متر به عنوان باد خور کم کنید.

حال باید ارتفاع پنجره را مشخص کنید. برای این کار مجدداً سه قسمت را متر کرده و تعیین کنید. سمت راست، سمت چپ و وسط پنجره را اندازه بگیرید. ولی در این قسمت نیازی به کم کردن مقدار نبوده و همان اعداد باید ثبت شود.
بیشترین مقدار را به عنوان ارتفاع پرده در نظر بگیرید.

در نهایت باید گفت برای پرده زبرا که به صورت توکار نصب می شود، عرض پرده برابر کمترین مقدار از سه قسمت بالا، پایین و وسط بوده که یک سانتی متر از آن کم می شود.
ارتفاع پرده نیز بیشترین مقداری که از سه قسمت راست، چپ و وسط پنجره به دست می آید. این اندازه گیری دقیق بوده و نیازی به اندازه گیری توسط نصاب نمی باشد.

اندازه گیری پنجره برای پرده زبرا که به صورت روکار نصب می شود

برای پرده هایی که به صورت روکار نصب می شود می توان دو حالت را در نظر گرفت. یک حالت اینکه پرده به سقف متصل شود و در حالت بعدی می توانید پرده را با دیوار بالای پنجره نصب کنید. برای نحوه اندازه گیری پرده زبرا به صورت روکار مراحل زیر را طی کنید:

برای اندازه گیری عرض پرده باید مجدداً سه قسمت بالا، پایین و وسط پنجره را اندازه بگیرید. در این مدل نیازی به کم کرده مقدار نبوده و باید به اندازه 10 سانتی متر به هر طرف اضافه شود. همچنین به جای قرار دادن کمترین مقدار به عنوان مبنا، بیشترین مقدار یادداشت می شود.

برای اندازه گیری ارتفاع پرده نیز باید سه قسمت راست، چپ و وسط را اندازه بگیرید و بیشترین مقدار را یادداشت کنید. سپس 8 تا 10 سانتی متر به هر طرف اضافه کنید.
نکته ای که باید در نظر گرفت این است که اندازه عرض قاب پرده برای پرده زبرا با عرض پارچه در حدود سه سانتی متر اختلاف دارند. بنابراین به مقدار به دست آمده باید 3 الی 5 سانتی متر نیز اضافه کنید تا اندازه گیری دقیق تر باشد.

نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که برای پرده هایی که از سقف آویزان می شوند، باید ارتفاع از سقف باشد. سپس از لبه پنجره از سمت پایین، 8 تا 10 سانتی متر ادامه داده می شود تا عدد واقعی به دست آید.
همچنین برای اینکه چهارچوب و قاب پنجره دیده نشود، بهتر است پرده را در خارج از چهارچوب نصب کنید تا کاملاً این قسمت را پوشش دهد.

اندازه گیری پرده زبرا به صورت دو یا چند تکه

یکی از موارد مهمی که در نحوه اندازه گیری پرده زبرا مطرح می شود، عرض پرده ای است که برای این منظور استفاده می شود.
عرض این پارچه ها 270 سانتی متر است. بنابراین اگر قاب پنجره بیشتر از این مقدار باشد، مجبور هستید از پرده های دو یا چند تکه استفاده کنید. برای اندازه گیری این مدل ها باید به دو شکل کلی اشاره کنیم:

پرده هایی که به صورت جداگانه نصب می شود، در این صورت قاب های مجزا سفارش داده می شود و می توانید روش های قبلی را برای این مدل استفاده کنید.

پرده هایی که در یک قاب سفارش داده می شوند. در این صورت پرده، زنجیر و حتی ریل از هم جدا بوده و هر کدام از پرده ها به صورت جداگانه باز و بسته می شوند.
در این مدل سه پرده که در قسمت میانی، سمت چپ و راست قرار گرفته اند را باید اندازه گیری کنیم. پرده هایی که در قسمت دو طرف قرار می گیرند، باید عرض بیشتری داشته باشند تا از عبور نور به داخل جلوگیری شود.
برای ارتفاع نیز می توانید 10 سانتی متر بیشتر در نظر بگیرید. باید اندازه گیری به صورتی انجام شود که پرده میانی نیز فاصله ای با پرده های دو طرف راست و چپ نداشته باشد.

نحوه اندازه گیری پرده زبرا | پرده اول
مراحل اندازه گیری پرده زبرا به صورت دو یا چند تکه _ پرده اول

کلام آخر

بعد از مطالعه این مقاله می توانید نحوه نصب پرده زبرا و اندازه گیری پرده زبرا را انجام دهید؛ اما در صورت نیاز می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما در پرده اول جهت اندازه گیری مراجعه نمایند.

با تشکر از شما تحریریه فروشگاه پرده اول

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم

جهت دریافت مشاوره و ارسال کاتالوگ رایگان با ما در تماس باشید

آدرس و اطلاعات تماس فروشگاه پرده اول

۰۲۱-۴۴۴۹۸۰۳۱

۰۹۹۱-۵۱۸۰۸۳۱

تهران – میدان پونک – مجتمع بوستان – واحد 709 اداری

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =