نکات مهم در انتخاب پرده پذیرایی | پرده اول

جهت آشنایی با نکات مهم در انتخاب پرده پذیرایی با پرده اول تماس بگیرید


نکات مهم در انتخاب پرده پذیرایی | پرده اول

انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی نقش بسیار مهمی در زیبایی و جلوه این فضا دارد. ولی برای این کار باید با نکات مهم در انتخاب پرده پذیرایی آشنایی داشته باشیم.
خرید پرده مناسب یکی از مهم ترین و اصولی ترین راه برای ایجاد تغییراتی در دکوراسیون و فضای داخلی منزل است. این موضوع در مورد پرده پذیرایی که بیشترین دید را دارد و مهم ترین قسمت منزل است، حساس تر نیز می شود.

لطفاً جهت مطالعه مقاله ذیل، دقایقی با ما همراه باشید

در این مقاله سعی می شود تا عملی ترین و راحت ترین روش ها برای انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی ارائه شود. این نکات عبارتند از:

پرده با والان یا بدون والان؟

یکی از نکات مهم در انتخاب پرده پذیرایی داشتن والان و یا نداشتن آن برای این قسمت از فضا است. امروزه والان ها کمتر مورد توجه هستند و پرده های ساده ای که از کناره ها به آن ها اضافه شده است، محبوبیت بیشتری دارند.
این پرده های کناری که با نام دکور دوخته و به پرده اصلی وصل می شوند، زیبایی و تنوع بیشتری به پذیرایی می دهد. اگر قسمتی از پرده زیر سقف کاذب قرار گرفته است، دیگر هیچ توجیهی برای انتخاب والان از قسمت بالای پرده وجود ندارد.

انتخاب رنگ پرده

از نکات مهم دیگر، انتخاب رنگ مناسب برای پرده پذیرایی است. در انتخاب رنگ بهتر است به رنگ پارچه زیر نور مستقیم در قسمت های مختلف توجه کنید.
زیرا تمرکز چراغ های فروشگاه روی پرده ممکن است، پارچه را کمی روشن و یا تیره تر نشان دهد. همچنین تابش نور مستقیم خورشید نیز می تواند باعث تغییر رنگ پارچه به نظر بیننده شود.
بنابراین پارچه مورد نظر برای پرده را در روز انتخاب کنید تا این موارد را مشاهده و بررسی کنید. از دیگر نکات مهم در انتخاب رنگ پارچه، توجه به ترکیب رنگی است که در دکوراسیون استفاده شده است.
معمولاً رنگ حریر تنوع زیادی ندارد و می توانید از بین چند رنگ، انتخاب مناسبی داشته باشید. ولی اگر از پرده های کناری استفاده می کنید، باید آن را با یکی از اجزای محیط هماهنگ کنید.
رنگ مبلمان می تواند گزینه مناسبی باشد. اگر مبلمان روشن دارید، بهتر است پرده را کمی تیره تر و البته متناسب با طیف رنگی آن بخرید تا این تغییر رنگ باعث جذابیت و هماهنگی در دکوراسیون داخلی پذیرایی شود.

نکات مهم در انتخاب پرده پذیرایی | پرده اول
انتخاب رنگ پرده یکی از نکات مهم در انتخاب پرده پذیرایی می باشد

اندازه پرده

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب پرده پذیرایی اندازه پرده است. اگر یک پنجره بزرگ دارید، کارتان راحت تر است و می توانید از یک پرده یکسره برای پذیرایی استفاده کنید.
ولی اگر دو پنجره دارید، بهتر است این دو را با یک پرده بزرگ به هم متصل کنید. این کار باعث عریض تر نشان دادن فضای پذیرایی شده و فضا را بزرگ تر و با شکوه تر می کند.
اما برای اینکه شستشوی پرده راحت تر باشد، می توانید از پرده های دوتکه استفاده کنید. به این ترتیب هم راحت تر پنجره ها را باز می کنید و هم موقع شستن با مشکل مواجه نمی شوید.
البته می توانید بجای پرده های چین دار، آن را پیله دار بدوزید. در این صورت جای چین ها و محل اتصال پرده ها به هم مشخص نبوده و زیبایی پرده هم حفظ می شود.
برای فضاهایی که نور کمتری وارد محیط می شود و اندازه پنجره کم تر است و در ضمن می خواهید از پرده کناری نیز استفاده کنید، باید کناری ها را روی دیوار بزنید.
به این صورت که پرده اصلی پنجره را پوشش داده و کناری ها روی دیوار نصب شود. در این صورت نور به صورت کامل وارد محیط می شود و قرار گرفتن کناری روی پرده مانع از ورود آن نمی شود.

آستری پرده

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب پرده پذیرایی که ممکن است کمتر مورد توجه قرار گیرد، خرید آستری مناسب برای پرده است. معمولاً آستری برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید در فضای پذیرایی و یا سایر اتاق ها کاربرد دارد.
برخی نیز برای جلوگیری از دیده شدن فضای داخلی منزل از پرده ها آستری دار استفاده می کنند. ولی حتی اگر این مسائل نیز برایتان مطرح نبود، بهتر است آستر مناسب را برای زیر پرده خرید کنید.
نداشتن آستر برای پرده های توری و حریر در شب، باعث می شود تا تیرگی فضای بیرون دیده شده و پرده را از جلوه و زیبایی بی اندازد.

پارچه طرح دار و یا ساده

تنوع زیادی که در طرح و رنگ پرده ها وجود دارد، شاید انتخاب پرده ساده و یا طرح دار را کمی سخت کرده باشد. بهتر است اگر پرده دارای کناری است، حریر آن را ساده و متناسب با رنگ های موجود در فضا انتخاب کنید.
در این صورت پرده های کناری را طرح دار خرید کرده و این تضاد را ایجاد کنید. انتخاب طرح برای پارچه حریر و کناری باعث شلوغ نشان دادن فضای پذیرایی شده و زیبایی و جلوه پرده را از بین می برد.

انتخاب پرده متناسب با سبک دکوراسیون منزل

برای دکوراسیون منزل سبک های مختلفی وجود دارد. معمول ترین و رایج ترین آن ها سبک کلاسیک و مدرن است. از نکات مهم در انتخاب پرده پذیرایی ایجاد تناسب سبک آن با دکوراسیون داخلی منزل است. اگر به سبک کلاسیک علاقه دارید باید در انتخاب پارچه، طرح و رنگ باید دقت کنید و می توانید از پرده های ریشه دار و یا سبک هایی که بیشتر باعث با شکوه تر نشان دادن فضا می شود کمک بگیرید.
برای فضاهای مدرن دستتان بازتر است و انتخاب نوع و رنگ پارچه بسیار راحت تر است.
مبلمان، رنگ دیوار، فرش ها و اکسسوری های موجود در این دو سبک تفاوت های زیادی با هم دارند و ایجاد تناسب پرده با این لوازم نیاز به توجه بیشتر و تخصص دارد.

نکات مهم در انتخاب پرده پذیرایی | پرده اول
بهترین انتخاب پرده متناسب با سبک دکوراسیون منزل _ پرده اول

انتخاب پرده مناسب برای پنجره کوتاه

پنجره پذیرایی ممکن است کوتاه باشد و تا پایین کف ادامه نداشته باشد. ولی این دلیل نمی شود که پرده را به اندازه پنجره بدوزید. از دیگر نکات مهم در انتخاب پرده پذیرایی این است که پرده را به صورت قدی انتخاب کنید.
در این صورت هم ارتفاع سقف و دیوار بلندتر دیده می شود و هم جلوه بهتری به فضای پذیرایی می دهد. حتی برخی برای اینکه ابهت بیشتری به پرده بدهند، قسمتی از آن را روی زمین نیز پهن می کنند.
البته این موضوع برای پرده ها کلاسیک و این سبک مناسب تر است و برای سبک مدرن کمتر دیده می شود و رایج است.
بنابراین نیاز نیست که اندازه پرده با قد پنجره یکی باشد و می توانید با بزرگ تر انتخاب کردن پرده، این مشکل را پوشش داده و فضا را رسمی تر و زیباتر نشان دهید.

پیشنهاد ما به شما عزیزان

در این مطلب به چند نکته مهم درباره پرده پذیرایی صحبت کردیم. شما می توانید دانش خود را در این زمینه افزایش داده، طراحی و دوخت انواع پرده برای پذیرایی خود را انتخاب نمایید و یا این کار را به همکاران ما در پرده اول بسپارید.
برای این کار می توانید از شماره های زیر استفاده نمایید و با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

با تشکر از شما تحریریه فروشگاه پرده اول

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم

جهت دریافت مشاوره و ارسال کاتالوگ رایگان با ما در تماس باشید

آدرس و اطلاعات تماس فروشگاه پرده اول

۰۲۱-۴۴۴۹۸۰۳۱

۰۹۹۱-۵۱۸۰۸۳۱

تهران – میدان پونک – مجتمع بوستان – واحد 709 اداری

4/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =