دوخت انواع پرده برای آشپزخانه | پرده اول

بهترین دوخت انواع پرده برای آشپزخانه با قیمت مناسب در پرده اول


دوخت انواع پرده برای آشپزخانه | پرده اول

انتخاب اصولی و دوخت انواع پرده برای آشپزخانه تأثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل دارد.
آشپزخانه یکی از مهم ترین و تأثیرگذارترین قسمت های منزل است که بسیاری از خانم ها بیشترین زمان خود را در آن سپری می کنند. بنابراین باید در انتخاب اجزای آن دقت بیشتری شود. یکی از این اجزا، پرده است که نه تنها در زیبایی و ایجاد انرژی آن مؤثر است، بلکه برای حفظ حریم خصوصی و فیلتر کردن نور ورودی نیز اهمیت دارد.
پس باید نکاتی را برای انتخاب پرده مناسب برای آشپزخانه در نظر بگیرید. این پارامترها را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم.

لطفاً جهت مطالعه مطلب ذیل، چند دقیقه ای با ما همراه باشید

نکات مهم برای انتخاب پرده مناسب برای آشپزخانه

با رعایت نکات زیر می توانید فضای آشپزخانه را به محیطی آرام و پر از انرژی مثبت تبدیل کنید:

پارچه پرده آشپزخانه

پارچه یکی از مهم ترین مواردی است که در زمان دوخت انواع پرده برای آشپزخانه مورد توجه قرار می گیرد. انواع پارچه ها را می توانید برای پرده آشپزخانه استفاده کنید و انواع الیاف سنگین تا سبک و ساده برای این گزینه مناسب هستند.
ولی نکته ای که وجود دارد این است که ابتدا باید هدف خود را از نصب پرده مشخص کنید. اگر می خواهید نور زیادی وارد آشپزخانه شود، بهتر است از پارچه های نازک تر و سبک تر استفاده کنید.
پارچه های سنگین و ضخیم نه تنها نور ورودی را محدود می کنند، بلکه از گردش هوا نیز جلوگیری می کنند. چنانچه برخی مواقع به دلیل اشراف همسایه ها روی محیط داخلی منزل، ناگزیر به انتخاب پارچه های ضخیم هستید.
بهترین گزینه برای دوخت انواع پرده برای آشپزخانه پارچه پنبه ای است. چون این نوع پارچه ها را به راحتی می توانید شستشو دهید و هم اینکه ماندگاری آن ها بالاتر و جزو پارچه های سبک وزن است.
برای مراقبت از پرده های آشپزخانه بهتر است هر ماه آن ها را گرد و غبار پاک کنید. برخی افراد بیشتر تمایل دارند که هرچند وقت یکبار پرده ها را باز کرده و شستشو دهند.
بخصوص اگر پرده در نزدیکی اجاق گاز و یا سینک باشد و احتمال کثیف شدن آن بسیار بالا است.  بنابراین انتخاب پرده های سبک وزن و بادوام از خراب شدن آن ها و نیاز به تعویض مکرر جلوگیری می کند.
همچنین افرادی که تمایل زیادی به تغییر دکوراسیون دارند، بهتر است پارچه های کم وزن و سبک و در نهایت کم هزینه تر را برای این منظور سفارش دهند.

دوخت انواع پرده برای آشپزخانه | پرده اول
نکات مهم پارچه پرده آشپزخانه_ پرده اول

طرح پارچه ای که انتخاب می کنید

پارچه های متنوعی وجود دارند که برای دوخت پرده برای استفاده در آشپزخانه مناسب هستند. معمولاً طرح هایی که نازک دوزی شده و یا حالت چاپی دارند، گزینه های مناسبی هستند.
ولی انتخاب طرح پارچه به نوع کاشی هایی که برای این قسمت استفاده شده نیز بستگی دارد. چنانچه طرح کاشی ها و یا سرامیک شلوغ باشد، بهتر است پارچه هایی با طرح ساده را انتخاب کنید و برعکس نیز صادق است.
اگر کاشی ها طرح ساده ای دارند، برای جلوگیری از یکنواختی می توانید از پارچه های طرح دار شلوغ هم کمک بگیرید. معمولاً پرده های پلیسه ای و یا ساده برای آشپزخانه های امروزی گزینه های مناسبی هستند.
ولی برای طرح آن ها مدل های گلدار، راه راه، طرح های رومی، شطرنجی و یا نیمه توری  کاربرد بیشتری دارند. مهم ترین نکته انتخاب طرح متناسب با نوع آشپزخانه، سبک، رنگ و طرح کاشی ها و کابینت ها و …. است.

رنگ پارچه مناسب برای آشپزخانه

رنگ مانند روح آشپزخانه عمل می کند و باید در دوخت انواع پرده برای آشپزخانه به رنگ اهمیت ویژه ای داده شود. موارد روشن باعث می شود تا فضای شادتر و پر انرژی تری داشته باشید.
اما برخی مواقع نور زیادی وارد آشپزخانه می شود و ممکن است انتخاب پرده کمی تیره به کاهش و کنترل آن کمک کند. رنگبندی پارچه پرده را می توانید متناسب با سایر لوازمی که در آشپزخانه استفاده می شود نیز هماهنگ کنید.
رنگ دیوار، میز نهارخوری و … به انتخاب رنگ کمک می کنند. اگر آشپزخانه را می خواهید متناسب با سایر قسمت های منزل دیزاین کنید، می توانید از رنگ مبلمان، پرده و … نیز استفاده کنید.
یکی دیگر از مواردی که در انتخاب رنگ می تواند کمک کننده باشد، موضوع غذا و آشپزی در این مکان است. باید رنگ پرده طوری باشد که اشتهای افراد را تحریک کند.
بنابراین استفاده از رنگ های گرم مثل قرمز، نارنجی و … باعث می شود تا افراد تمایل بیشتری برای خوردن غذا داشته باشند. مورد دیگری که برای رنگ باید در نظر گرفت، تأثیر آن در بزرگ تر و کوچک تر نشان دادن فضای آشپزخانه است.
رنگ های تیره فضا را کوچک تر و محدودتر نشان می دهند، بنابراین برای آشپزخانه های بزرگ مناسب تر هستند. در مقابل رنگ های روشن باعث بزرگ تر نشان دادن این فضا شده و بنابراین برای آشپزخانه های امروزی که فضا کوچک است مناسب تر هستند.

دوخت انواع پرده برای آشپزخانه | پرده اول
دقت در انتخاب رنگ پارچه مناسب برای پرده آشپزخانه

سبک آشپزخانه

آشپزخانه نیز مانند سایر قسمت های منزل از سبک های مختلفی تبعیت می کند. سبک های رایج مانند سبک مدرن و کلاسیک بیشتر مطرح می شود.
در سبک مدرن دستتان برای طراحی بازتر است و می توانید از انواع طرح و رنگ ها استفاده کنید. ولی برای سبک کلاسیک معمولاً محدودیت وجود دارد و رنگ های متنوعی برای انتخاب و دوخت انواع پرده برای آشپزخانه وجود ندارد.
همچنین طرح پرده نیز مشخص تر است و باید طوری انتخاب شود تا شکوه و ابهت این قسمت را مشخص کند. آشپزخانه های سبک کلاسیک بزرگ تر هستند و در نتیجه در انتخاب پرده می توانید نوع مناسب را خرید کنید.
پرده های چند لایه و روی هم و اینکه دارای آویز و منگوله باشند برای سبک کلاسیک مناسب هستند. اما باید به نحوه جمع شدن آن ها هم دقت کنید.

اندازه پرده آشپزخانه

پرده آشپزخانه باید اندازه پنجره باشد تا زیبایی این قسمت از منزل بیشتر به چشم بیاید. پرده های بزرگ تر و با ارتفاع بیشتر برای اتاق پذیرایی و یا نشیمن مناسب هستند و در مورد آشپزخانه کاملاً متفاوت است.
تناسب اندازه پرده با پنجره باید به صورت دقیق رعایت شود. این کار به بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه نیز کمک می کند. البته ممکن است در سبک کلاسیک این مورد کمتر رعایت شده و پرده ها را کمی بزرگ تر و طولانی تر در نظر بگیرند.

پیشنهاد ما به شما سروران گرامی

در این مقاله به نکات مهم در دوخت انواع پرده برای آشپزخانه پرداختیم. با توجه به اهمیت آشپزخانه به جهت حضور طولانی مدت خانم ها در آشپزخانه و آلودگی هایی که در آن وجود دارد؛ پرده در آشپزخانه بسیار مهم است.

پرده اول به عنوان بهترین تولید کننده انواع پرده آشپزخانه در غرب تهران شناخته شده است. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر دوخت انواع پرده می توانید با شماره های ارائه شده تماس حاصل نمایید و از مشاوره کارشناسان ما کمک بگیرید.

با تشکر از شما تحریریه فروشگاه پرده اول

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم

جهت دریافت مشاوره و ارسال کاتالوگ رایگان با ما در تماس باشید

آدرس و اطلاعات تماس فروشگاه پرده اول

۰۲۱-۴۴۴۹۸۰۳۱

۰۹۹۱-۵۱۸۰۸۳۱

تهران – میدان پونک – مجتمع بوستان – واحد ۷۰۹ اداری

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + هفده =